Nowe wystawy – „Rumunia Kraina Kontrastów” Zofii Tabisz-Mikosz, „Cyjanotypie” Marty Laube – wernisaż 23.10.2017 godz. 18.00 - Galeria Debiuty podsumowanie Galeria Debiuty SPOTKANIA AUTORSKIE WERNISAŻE - - Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Strona główna » WSPÓŁPRACA Z MŁODZIEŻĄ » Galeria Debiuty, podsumowanie Galeria Debiuty, SPOTKANIA AUTORSKIE, WERNISAŻE » Nowe wystawy – „Rumunia Kraina Kontrastów” Zofii Tabisz-Mikosz, „Cyjanotypie” Marty Laube – wernisaż 23.10.2017 godz. 18.00

Nowe wystawy – „Rumunia Kraina Kontrastów” Zofii Tabisz-Mikosz, „Cyjanotypie” Marty Laube – wernisaż 23.10.2017 godz. 18.00

19 października 2017

str 2 i 3

str 4

Zofia Tabisz-Mikosz zajmuje się fotografią, grafiką komputerową oraz projektowaniem graficznym. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego. Oprócz wystaw indywidualnych brała też udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach i wystawach m.in. w Rzeszowie, Kielcach, Warszawie, Częstochowie, Mielcu, Katowicach, Trzciance, Jarosławiu, Busku Zdroju, Sandomierzu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pleven, Plovdiv, Sofii, Smolan, Gabrovo i Veliko Tarnovo w Bułgarii oraz Timisoarze i Satu Mare w Rumunii. Warto wymienić między innymi: I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „PHODAR Biennial” w Bułgarii oraz wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Jedna godzina z życia miasta” i wyróżnienie w konkursie „Rzeszów, ul. 3 Maja” organizowanym przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa. A także udział w międzynarodowej wystawie „Sur Expositions Off” zorganizowanej przez Centre Culturel Francaise de Timisoara oraz Deutscher Kultur Zentrum Temeswar w Timisoarze w Rumunii.

Cyklicznie bierze udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Fotograficznym „Ponidzie” oraz wystawie „Dorocznej” Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Ostatnio brała udział w plenerze fotograficznym ART-EKO 2016 w Ostrowcu Świętokrzyskim, w 3 Międzynarodowej Wystawie – „Mała Forma Graficzna 13×18 – Dialog warsztatu z cyfrą” oraz w wystawie członkiń ZPAF „Kobiety o Kobietach”.

Pełniła funkcję Koordynatora Międzynarodowego Projektu „Razem w  nowej Europie”, którego organizatorem była Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa oraz była jednym z szesnastu fotografów wystawy publikowanej w Rumunii i Bułgarii w ramach tego projektu.

Jako absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, na specjalizacji projektowanie graficzne, otrzymała Laur Rektora dla najlepszego absolwenta Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2008 roku. Była trzykrotną stypendystką Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jej fotografie były drukowane w różnych publikacjach i magazynach; m.in. w magazynie „Inwestor” w artykule „Fotografia znana i nieznana”. Jest jednym z autorów zdjęć Encyklopedii Rzeszowa. Fotografie ukazujące grupę baletową The Romanian Opera and Theatre of Timisoara zostały zamieszczone w publikacji promującej region „Timis County Council” w Unii Europejskiej.

 Cykl fotografii Rumunia Kraina Kontrastów powstał w latach 2006 – 2017.

Jadąc do Rumunii na wymianę studencką nie przypuszczałam, że będzie to Kraina, do której będę powracać. Jej przemiany i różnorodne oblicze systematycznie uwieczniam na zdjęciach. Zapraszam do zapoznania się z moim subiektywnym obrazem tego kraju, jego urokliwych miejsc oraz niezapomnianych ludzi.

00300_UlpiaTraiana Sarmizegetusa_z cyklu Rumunia Kraina Kontrastów_Zofia Tabisz-Mikosz

fot. Zofia Tabisz-Mikosz, „UlpiaTraiana Sarmizegetusa”, z cyklu „Rumunia Kraina Kontrastów”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

fot. Zofia Tabisz-Mikosz, „Poranek w Cluj-Napoca II”, z cyklu „Rumunia Kraina Kontrastów”

01900_Twórca Cerkwii I_z cyklu Rumunia Kraina Kontrastów_ZofiaTabisz-Mikosz

fot. Zofia Tabisz-Mikosz, „Twórca Cerkwii I”, z cyklu „Rumunia Kraina Kontrastów”

 

Marta Laube

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Prezentuje konceptualne podejście do mody, często przekraczające granice gatunkowe pomiędzy ubraniem a innymi światami artystycznymi.  Jej kolekcja dyplomowa została wyróżniona przez tygodnik „Wprost” oraz  „Magazyn A4”, w którym ukazała się sesja zdjęciowa kolekcji.

Była finalistką Gali Młodych Polskich Projektantów „Prowokacje”. Uczestniczyła w licznych pokazach:

-  Papierowy, Niesamowity, Surówka,  Coś z niczego,  Spodnie i koszula, Igłą malowane w Krakowie

-  Ogród Sztuk w Centrum EXPO XXI w Warszawie

-  Otwarcie salonu projektanta New Design Style Philippa  Starcka w Krakowie.

Koncepcja wystawy  CYJANOTYPIE  zbudowana jest wokół fascynacji naturą, kolorem oraz techniką cyjanotypii. Impulsem do stworzenia mini-kolekcji była postać Anne Atkins – brytyjskiej botanik i fotograf.

Cyjanotypia_III_brystol30_40_Marta_Laube

Marta Laube, „Cyjanotypia III”, brystol, 30 x 40 cm

Cyjanotypia II _bluzka_Marta_Laube

Marta Laube, „Cyjanotypia II”, jedwab

Marta Laube, „Cyjanotypia I” jedwab

 

Galeria Debiuty, podsumowanie Galeria Debiuty, SPOTKANIA AUTORSKIE, WERNISAŻE