Noc Muzeów w Rzeszowie - Bez kategorii - - Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Strona główna » Bez kategorii » Noc Muzeów w Rzeszowie

Noc Muzeów w Rzeszowie

10 maja 2011

muzeum - noc muzeow plakat

VI NOC MUZEÓW w RZESZOWIE – 2011

W dniu 14 maja 2011 r. w godz. 19:00 – 01:00, już po raz szósty będzie miała miejsce Europejska Noc Muzeów w Rzeszowie. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem: „Lata dwudzieste, Lata trzydzieste”. Organizacja tego kulturalnego wydarzenia cieszy się w naszym mieście dużym zainteresowaniem, za każdym razem przyciągając zwolenników nocnego zwiedzania instytucji kultury, w tym muzeów i galerii.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy przygotowują specjalne atrakcje, takie jak zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, konkursy i poczęstunek.

Do szóstej edycji akcji przyłączyło się 8 rzeszowskich muzeów. Każde z nich oferuje swoim gościom moc atrakcji i wrażeń. W programie przygotowanym przez Muzeum Okręgowe znajdziemy m. in. wystawę pn. „Lata dwudzieste, Lata trzydzieste. Kadry z życia miasta.” oraz koncert Martyny Jakubowicz, na którym wokalistka zaprezentuje największe przeboje
z najnowszej płyty „Okruchy życia”.

Zarówno dorosłych, jak i dzieci zaprasza w tym dniu Muzeum Dobranocek, które specjalnie na tę okazję udostępnia unikalną kolekcję rekwizytów, lalek używanych przed laty przy produkcji polskich filmów animowanych.

Tradycyjnie, jak co roku, otwarta będzie Podziemna Trasa Turystyczna, a w niej wystawa „Rzeszowskie piwnice”.

Miłośnikom aktywnego zdobywania wiedzy Muzeum Mleczarstwa poleca stałą ekspozycję pn. „Maszyny i urządzenia mleczarskie. Historia spółdzielczości i szkolnictwa mleczarskiego na Podkarpaciu”, przy okazji której zwiedzający będą mieli możliwość wziąć udział
w procesie wytwarzania masła metodą tradycyjną, jak również degustacji.

Poza licznymi wystawami odbędzie się XII Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych
pn. „Rajd Nocy Muzeów”. Na trasie przewidziano samochodowe próby sprawnościowe, próby zabawowe, zręcznościowe oraz z wiedzy turystycznej i historii motoryzacji.

Obecnie Noc Muzeów organizuje ponad 120 miast w Europie, pod przewodnictwem Dyrekcji Muzeów Francuskich w Paryżu. Tradycja ta wpisała się także na stałe do kalendarza rzeszowskich imprez kulturalnych.

Lista placówek biorących udział w NOCY MUZEÓW 2011 w Rzeszowie:

  • Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
  • Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli
  • Muzeum Historii Miasta Rzeszowa
  • Muzeum Diecezjalne
  • Muzeum Dobranocek
  • Muzeum Mleczarstwa
  • Muzeum Techniki i Militariów
  • Podziemna Trasa Turystyczna

Bez kategorii