FOTOGRAFIA I MALARSTWO WIETNAMSKIE – wernisaż 9 maj 2011 r. godz. 18.00 - SPOTKANIA AUTORSKIE WERNISAŻE WYSTAWY - - Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Strona główna » SPOTKANIA AUTORSKIE, WERNISAŻE, WYSTAWY » FOTOGRAFIA I MALARSTWO WIETNAMSKIE – wernisaż 9 maj 2011 r. godz. 18.00

FOTOGRAFIA I MALARSTWO WIETNAMSKIE – wernisaż 9 maj 2011 r. godz. 18.00

4 maja 2011

 

fot. HOANG THE NHIEM

fot. HOANG THE NHIEM

fot. HOANG THE NHIEM

fot. HOANG THE NHIEM

fot. HOANG THE NHIEM

fot. HOANG THE NHIEM

 

fot. HOANG THE NHIEM

fot. HOANG THE NHIEM

 Fotograf Hoang The Nhiem (51 lat)

Jest jednym z najbardziej sławnych  fotografów wietnamskich.  Na początku września wydał pierwszy tom „Wiosna” z serii „  Cztery pory roku”. Hoang The Nhiem tak wyjaśnia powstanie tego albumu: Wszystkie zdjęcia zebrane w tym albumie mają historię. Słodko-gorzką historię, emocje, delikatne piękno i czasami coś niebezpiecznego.

 Emocje:  Jego ulubionym zdjęciem jest: „ Chmury w Sapa”. „Sapa jest moją pierwszą miłością w karierze fotografa”, mówi Hoang The Nhiem. Chmury w Sapa wydają się prawie nierealne, hipnotyczne, fascynujące i tajemnicze, prawie jak niestworzone historie z mojego dzieciństwa.  Pewnego dnia w 2005 roku, po całym dniu oczekiwania na zimnym wietrze, noc zapadła nagle. Miałem nadzieję nie zgubić drogi, ale nagle maleńki promyk przebijał się cudownie przez szczyty gór, świetlna, mleczna mgła zawieszona była na szczytach sosen a chmury jak bawełniane obłoczki oplatały skały…Głęboko poruszony tą sceną , zrobiłem to szczęśliwe zdjęcie z nieopisaną radością.

Hoang The Nhiem nigdy nie zapomniał tych ekscytujących emocji, które wtedy mu towarzyszyły. To jest powód dla którego wybrał „Chmury w Sapa” jako wprowadzenie do jego książki „Wiosna”.

 Delikatne piękno:  Nhiem powraca do Ha Giang każdego roku żeby fotografować krajobraz „tropikalnego śniegu”, kiedy drzewa śliwy w Bach Ha płoną nieskazitelną bielą na wiosnę. Nhiem: Aby uchwycić  ten nieskazitelnie biały kolor trzeba obserwować promienie słoneczne, które rzadko grzeją w czasie pierwszych dni wiosny w górach. Czasami muszę opuścić te miejsca pełne żalu, ale z nadzieją na szczęście następnym razem.

Niebezpieczeństwo:  Od grudnia do lutego region Ha Giang, region sztywnych i twardych skał górskich zwany Kamiennymi Górami jest pokryty gruba mgłą. Promienie słoneczne są bardzo rzadko a ostre kamienie nazwane „kocimi uszami” są bardzo zdradliwe i  w mgnieniu oka możesz spaść z klifu.  Nhiem wspinał się na szczyty gór położonych w tym rejonie. Po kilkudziesięciu  latach bezlitosnej pracy zdjęcia z regionu Ha Giang zostały zaprezentowane w albumie.

 Nhiem pracował 10 lat na statku jako specjalista od telekomunikacji. W 1993 roku jego przyjaciele z „Klubu Młodych Fotografików” w Sajgonie zaprosił go na podróż do Wietnamu. Podróż ta zapoczątkowała jego karierę.

Hoang The Nhiem: Moja miłość do natury, która drzemała nagle została obudzona.  Zawahałem się ale po namyśle, który trwał 2 lata zdecydowałem się podjąć wyzwanie i zostawić moją dotychczasową pracę, rutynę i „wyruszyć” w nową przygodę. Dzięki Huan Phuong, właścicielce Galerii Lotus moje wystawy odbyły się już we Francji, Belgii, USA, Singapurze i Szwajcarii.  

SPOTKANIA AUTORSKIE, WERNISAŻE, WYSTAWY